Idea biegu

Idea biegu:

15.07.2014

– łał… to już niedługo , lada chwila przenosimy się do nowej siedziby,  po 12 latach…

– No, nareszcie, tutaj dzieciakom robiło się już ciasno.

– Trzeba to jakoś uczcić!

– Ale jak?

– Jakoś tak fajnie….razem łodzianami, naszymi dziećmi, to przecież dla nich.

– To zorganizujmy bieg! Biegacze to bardzo pozytywni ludzie, aktywni, weseli, no i mają fajne łydki!

– …ale zostały tylko 2 miesiące, nie uda się

– No to patrz!


Pierwsza edycja biegu „Daj piątaka na dzieciaka” została zorganizowana, aby uczcić zmianę siedziby Fundacji „Kolorowy Świat”. Trasa biegu wiodła ulicami Bałut ze starej siedziby Fundacji przy Placu Kościelnym, aż do Mety na ul. Żabiej.

Bieg na pewno nie był jednym z najbardziej profesjonalnych, nie było drogocennych nagród i dużego budżetu na promocję imprezy. Była tylko grupa ludzi, która bardzo chciała zrobić coś fajnego dla Fundacji i jej podopiecznych, a chcieć to znaczy móc, prawda? Każdego dnia pojawiały się osoby, które bezinteresownie chciały wesprzeć ideę biegu i… udało się!

Mimo pierwszej edycji, w tym nieznanym nikomu, nieco niezdarnym biegu udział wzięło ponad 200 osób. Z uśmiechami na twarzach stawili się na start i pobiegli ulicami Bałut, za co nie przestaniemy im wszystkim dziękować.

W imprezie czynny udział biorą podopieczni Fundacji i ich rodzice. To też jedna z niewielu okazji, gdzie można odebrać osobiste podziękowania od osób, które się wspiera. Uwierzcie mi, żaden medal czy drogi zegarek nie zapadnie Wam w pamięć i nie trafi w samo serce, tak jak uśmiech dziecka.

Dziękujemy osobom, które zainteresowały się naszym biegiem i wyciągnęły pomocną dłoń.

Tak, to o Tobie mówię… 🙂