II EDYCJA BIEGU

12 września 2015 roku odbyła się druga edycja biegu charytatywnego „Daj piątaka na dzieciaka”. Niemal 400 uczestników wzięło udział w biegu, wspierając przy tym dzieci z Fundacji „Kolorowy Świat”.Staraliśmy się, aby tegoroczna edycja była bardziej profesjonalna niż poprzednia, nie tracąc przy tym swojego wyjątkowego, ciepłego i przyjaznego klimatu. Zaczęliśmy od wykonania atestu trasy, dzięki temu mieliście okazję sprawdzić swoje siły na jedynej atestowanej 5 km trasie w Łodzi.

Waszą walkę o życiówkę udokumentowaliśmy elektronicznym pomiarem czasu tak, żeby nie było wątpliwości, że jesteście coraz szybsi. Wystroiliśmy Was również w biegowe koszulki przy projekcie, których uczestniczyły maluchy z naszej Fundacji. Zmian było wiele, a co się szczęśliwie nie zmieniło? Po raz drugi zaufaliście nam i niemal w zdwojonej liczbie przybyliście na start do siedziby Fundacji. Pobiegliście głównymi ulicami najstarszej dzielnicy Łodzi.

Już w zeszłym roku doceniliście klimat Bałut i wyjątkowy doping mieszkańców, który w tym roku przybrał jeszcze na sile (bardzo dziękujemy Bałuciakom). 50 najszybszych uczestników otrzymało pamiątkowe, unikalne, drewniane medale, na których podopieczni Fundacji odcisnęli swoje paluszki. Zwycięzcy Tomasz Osmulski (16:35) i Elżbieta Styczyńska (20:35) wywalczyli natomiast niesztampowe puchary wykonane przez Fundację FabLab. Niespodzianka czekała również na 28 uczestnika, który otrzymał bon o wartości 500zł od Nissan Auto Łódź.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla firm, instytucji i osób wspierających bieg:

Magellan
Procter&Gamble
Decathlon
Kuźnia Centrum Atletyki
Stacja Nowa Gdynia
Nissan Auto łódź
Time4s
MOSIR Łódź
Szmigiel
E.Leclerc
Trucht
Dermedic
Uniqa
Aerial Film
Zarząd Dróg i Transportu
Policja

Jeszcze przed biegiem głównym odbył się bieg happeningowy dla „Małych cwaniaków”. Najpierw ul. Łagiewnicką pobiegły dzieci w wieku 5-11 lat, a zaraz po nich wystartowały niepełnosprawne dzieci na wózkach. To niesamowite uczucie móc obserwować jak całe rodziny biorą udział w biegu, wspólnie wspierając przy tym naszą Fundację.

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded.
I Accept
For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded.
I Accept

Nie możemy zapomnieć też o naszej wisience na biegowym torcie. Mamy ogromne szczęście do wolontariuszy. Ponownie w tym roku trasę zabezpieczało ponad 20 motocyklistów, ponadto dzielni harcerze oraz nasze urocze wolontariuszki. Bez nich ten bieg by się nie udał.

Biegaczom, tym małym i tym większym, sponsorom, partnerom, wolontariuszom, przyjaciołom, sąsiadom dopingującym naszych zawodników, naszym podopiecznym i ich rodzicom… DZIĘKUJEMY, że byliście z nami!