IV EDYCJA BIEGU

IV edycja „Daj piątaka na dzieciaka” już za nami. Było cudownie, fantastycznie i energetycznie! Ulicami starych Bałut pobiegło łącznie 450 osób. Tysiącami swoich przemierzonych kroków zachęcały one do wspólnego troszczenia się o dzieci, dla których los nie był łaskawy, których funkcjonowanie bez godzin rehabilitacji, pracy terapeutów, lekarzy specjalistów, jest niemożliwe.

Zaczęliśmy biegiem towarzyszącym „Wózki w Biegu”, potem ruszył „Mały Cwaniak”. Wszyscy wypadli rewelacyjnie. Każde dziecko otrzymało po trzy paczki atrakcyjnych nagród. A wszystko to dzięki Firmom St. Majewski, Mattel, Lidl, Gross, Piotr i Paweł, Rossmann oraz Vera Sport i Grakula.

Rozgrzewkę przed Biegiem Głównym poprowadziła nasza Ania oraz dziewczyny z FITFORMY. Ćwiczył nawet szczudlarz z Teatru Na Co-Dzień. Potem zdarzyło się coś wyjątkowego i wzruszającego. Z dziećmi z Fundacji wszyscy biegacze przybili piątki. To przecież dla tych dzieciaków jest cały ten Bieg, dla nich ten wysiłek, dla nich to pokonywanie czasów i samego siebie. To były magiczne, o wielkiej mocy piątki, energetyzujące biegaczy i nas wszystkich w Fundacji.

Uczestnicy #Daj5 rozgrzani ćwiczeniami i emocjami wyruszyli na trasę. Pogoda im sprzyjała, było delikatne słońce i bezchmurne niebo. Bieg poprowadziła udekorowana balonami laweta naszego Sponsora – Aut Krajowych. Na trasie przyjaciele Fundacji, wolontariusze z Łódzkich Drużyn Harcerskich 3 i 84, motocykliści Korsarze i Czarne Orły, ratownicy ze Studenckiego Koła Ratowników dopingowali oraz dbali o bezpieczeństwo biegaczy, nadzwyczajnie dodając sił. Nad wszystkim czuwali Radek Sekieta z Time4s i Maciej Tracz z MOSiR-u. Każdy krok prowadził do mety, do zwycięstwa. Biegacze witani byli brawami, okrzykami i słodką bułką z truskawkami od Cukierni Jaś i Małgosia oraz wodą od Cisowianki. Potem ekscytujące wyczekiwanie na wyniki.

Biegacze jesteście wyśmienici! Wiedzą o tym nasi Sponsorzy i Partnerzy, którzy ufundowali mnóstwo nagród. Sport Konsulting – m.in. zegarek Polar M200 dla zwycięzcy, Medicmar – poduszkę rozgrzewającą dla I kobiety, Vera Sport – karnety na wejścia do klubu, Stacji Nowa Gdynia, nasz Sponsor – karnety na wejścia na siłownię i basen, Zefir – zaproszenia na zabiegi, Grakula, Trucht, DrIrenaEris i Efektima – zestawy kosmetyków, Gross – kije do nordic walking i zestawy do pielęgnacji sprzętu elektronicznego, Piotr i Paweł – torby termiczne, Restauracja Ganesh – vouchery, Auta Krajowe – bony zniżkowe na zakup samochodu i pendrivy. Niepowtarzalne puchary, wykonane z topoli, zaprojektował nasz grafik Łukasz. Medali dekorowanych przez nasze dzieciaki było 50. Pakiety startowe pomogły nam stworzyć: nasz Sponsor Fundacja Aflofarm – torby i preparaty medyczne oraz Partnerzy Ziaja, E. Leclerc, Coca – Cola HBC Polska, Rossmann, Efektima, Vera Sport, FITFORMA, Trucht oraz Restauracja Ganesh. W wybranych pakietach startowych jako niespodzianki znalazły się zaproszenia do Parku Trampolin Saltos, do Centrum Wspinaczkowego Stratosfera, do Gabinetu Masażu Leczniczego i Centrum Medycznego Code. Ulotki o Biegu i numery startowe wydrukowało nam Osom Studio, a ulotki o Fundacji Społeczna Akademia Nauk. Podczas całego wydarzenia czas swą grą umilała Orkiestra Dęta z Kwiatkowic. Przygotowane z myślą o dzieciach atrakcje, dmuchana zjeżdżalnia z Minionkami i tor przeszkód, basen wodny z dmuchanymi kulami, były oblegane. Wychowawcy z Fundacji, panie z SE-MA-FOR-a, Pracowni Działań Twórczych oraz Teatru Na Co-Dzień prowadziły zajęcia plastyczne dla dzieci. Było też malowanie na sterczu między drzewami, kredą na chodniku, warsztaty baloników. Lody, kawa i grill nie pozwoliły być głodnym ani spragnionym. W strefie leżaków można było odpocząć i delektować się zwycięstwem. Foto i Video relacja powstała dzięki Radkowi Psiurskiemu i Tomkowi Mogielnickiemu z Firmy Aerial Film.

#Daj5 cieszy się coraz większym uznaniem i powodzeniem, Bieg otrzymał Honorowy Patronat Ministra Sportu i Turystyki, jest już stałym punktem w harmonogramie łódzkich biegów.

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded.
I Accept

Dziękujemy wszystkim, którzy do tego się przyczynili, Biegaczom, Sponsorom: Fundacji Aflofarm, P&G, LIW Care Technology, Stacji Nowa Gdynia, Autom Krajowym, St.Majewskiemu – St. Right i Partnerom. Ogromnie dziękujemy za wielkie serca, za zaangażowanie, za wsparcie. Dziękujemy, że jesteście z nami i pomagacie nam kolorować świat naszych wyjątkowych podopiecznych.

Partnerzy biegu

Partnerzy medialni

Patronat honorowy